JAK ZROBIĆ ZINA?

Uwielbiamy ziny! Nie ma prostszej i lepszej formy na własną publikację!

„Jak zro­bić zina?” to warsztaty dla każ­de­go, kto chce odkryć radość robienia zinów lub ma ochotę stworzyć własną małą publikację, ale nie wie jak się do tego za­brać.

CO TO JEST ZINE?

Zine – słowo pochodzące od angielskiego magazine. Jest to mała, prosta forma publikacyjna, często wydawana, drukowana i wykonywana własnym sumtem.

Ziny są doskonałym narzędziemy ekspresji dla wszelkiego rodzaju artystów: poetów, fotografów, ilustratorów – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Przez lata ziny były kojarzone z subkulturami i mniejszościami społecznymi. Dziś weszły do kanonu kultury jako synonim niezależnego wydawnictwa.

 

Na naszych zajęciach przekonasz się, że ziny są prawdziwie demokratyczną formą i dowiesz się, jak wykonać nakład własnej publikacji w duchu DIY – zrób to sam.

Co bedziemy robić na warsztatach?

Teoria: budowa i forma

Poznasz różnorodne formy zinów, dowiesz się jak są zbudowane i jak drukowane.

Praktyka: wykonanie i druk

Wykonasz samodzielnie swojego zina w całości bez użycia komputera. Zrobisz makietę i impozycję, a na koniec wydrukujesz nakład na naszym xero.

Kolekcja!

Zwyczajem naszych warsztatów jest, że po wydrukowaniu nakładu uczestnicy wymieniają się swoimi zinami. Dzięki temu wychodzisz z kolekcją 12 różnych zinów!

Biblioteka

Przyniesiemy całe pudło różnych zinów i książek. Zobaczysz najróżniejsze przykłady, czym może być zine.

DLA KOGO?

Dla każdego, kto ma w sobie pierwiatek kreatywności:

  • GRAFICY i PROJEKTANCI
  • AKTYWIŚCI i DZIAŁACZE
  • RYSOWNICY
  • FOTOGRAFOWIE

Warsztaty przeznaczone są dla każdego niezależnie od stopnia wprawy manualnej.


PRZEBIEG WARSZTATÓW

Zajęcia trwają cały dzień, 10-19.

Rozpoczynamy wykładem i wprowadzeniem teoretycznym: rodzaje publikacji, wpływ technik druku, historia zinów.

Następnie przechodzimy do zagadnień technicznych: jak zbudować zina, jak zrobić makietę, jak zrobić impozycję, jak przygotować do druku, jaki papier wybrać?


W końcu przechodzimy do działania. Każdy z uczestników przygotowuje czysto manualnie swój projekt z materiałów przyniesionych przez siebie lub przygotowanych przez nas.

Ostatnim etapem jest druk nakładu, złożenie i zszycie – samodzielnie lub w zespołach, w zależnie od przyjętego przez uczestników modelu pracy.

WYKŁADOWCY

Marta Tomiak – ilustratorka i graficzka, absolwentka UAP w Poznaniu, pracuje w Oficynie Peryferie, gdzie odpowiada za dział „Manufaktura” 🙂 Lubi dzielić się widzą i ma smykałkę introligatorską, której nie zawaha się użyć!

Michał Chojecki – artysta wizualny, autor książek i projektów artystycznych. Założyciel Oficyny Peryferie, pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

KIEDY I GDZIE?

WARSZAWA, 19 paźdzernika  2018

Piątek, godz 10-20
Miejsce: Pracownia Wschodnia, Lubelska 30/32
Koszt: 135,-

Potrzebujesz fakturę? Wyślij nam dane.

Zwroty? Przyjmujemy do 5 dni przed wydarzeniem. W przypadku rezygnacji na mniej niż 5 dni przed warsztatami przenosimy rezerwację na kolejny termin.

Bilet socjalny:

Nie chcemy, aby pieniądze były przeszkodą w zdobywaniu wiedzy. Jeśli z przyczyn finansowych nie możesz sobie pozwolić na kupno biletu za pełną cenę, napisz do nas (kontakt@oficynaperyferie.pl), a otrzymasz kod rabatowy na bilet socjalny.

Partner warsztatów:

Materiały na warsztaty pochodzą z linii papierów kreatywnych Europapier Polska Sp. z o.o.

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl