REZYDENCJA WARSZTATOWA W GDAŃSKU 2018

W lutym 2018 jedziemy do Gdańska na kilka warsztatów!

Ziny, introligatorka i plakaty Riso – to wszystko przez trzy dni warsztatowego działania w Klatce B w Gdańsku!

Dołącz do nas!

O CO CHODZI?

W dniach 6-8  lutego w centrum Gdańska rozbijemy naszą rezydencję warsztatową. We współpracy z Klatką B w 3 dni zorganizujemy 3 różne kursy dla wszystkich pasjonatów grafiki, zinów i książek.

Jakie warsztaty odbędą się w ramach festiwalu?

INTROLIGATORSKIE

Nasza klasyka. Nauka szycia i oprawy książek dla każdego! Podstawowy warsztat dla wielbicieli pracy ręcznej, książek, papieru i dobrej zabawy!

Więcej o warsztatach >>>

JAK ZROBIĆ ZINA?

Całodniowa zabawa z tworzeniem własnych mini-publikacji. Jeśli interesuje Cię zjawisko zinów, to jest warsztat, który musisz koniecznie odbyć!

Więcej o warsztatach >>>

RISO PLAKATÓWKI

Graficy kochają Riso za połączenie pracy warsztatowej z łatwym powielaniem nakładu. Na tych warsztatach poznasz podstawy pracy z Riso i wydrukujesz własną grafikę!

DLA KOGO?

Jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, warsztaty to dobre miejsce! Nasze Oficynowe zajęcia gromadzą naprawdę fajne środowiska:

  • GRAFICY i PROJEKTANCI
  • ARTYŚCI, FOTOGRAFOWIE
  • RYSOWNICY, ILUSTRATORZY
  • PASJONACI PRACY RĘCZNEJ
  • AMATORZY I PROFESJONALIŚCI

Warsztaty przeznaczone są dla każdego niezależnie od stopnia wprawy manualnej.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy dasz radę – DASZ! Nasze zajęcia ukończyło już ponad 1700 osób – wiemy jak przekazywać wiedzę i zarażać dobrą energią do pracy!


WYKŁADOWCY

Marta Tomiak – ilustratorka i graficzka, absolwentka UAP w Poznaniu, pracuje w Oficynie Peryferie, gdzie odpowiada za dział „Manufaktura” 🙂 Lubi dzielić się widzą i ma smykałkę edukacyjną, której nie zawaha się użyć!

Natalia Łajszczak – projektantka graficzna i sitodrukarka 🙂 Związana z Oficyną Peryferie od 2016 roku, specjalizuje się warsztatach drukarskich. Autorka zina „S jak Sitodruk” i projektu graficznego książki „Jak Zrobić Książkę”.

Riso Plakatówki dziewczyny poprowadzą wspólnie z Kubą Janikiem, który też użyczy na potrzeby zajęć swojego Riso!

MIEJSCE

Gościny na warsztaty udzieli super miejsce:

KLATKA B

Świętojańska 43/44, 80-849 Gdańsk

Klatka B to nowy lokal z galerią na Starym Mieście w Gdańsku. Koncept łączy alternatywną kuchnię opartą wyłącznie na polskich produktach z galerią lokalnej młodej sztuki i sklepem z designem. Klatka B organizuje wystawy, warsztaty, projekcje i spotkania promujące polską kulturę aktualną. Stara się być otwarta na eksperymenty i przystępna – zarówno w sferze kulinarnej jak i artystycznej.

BILETY

Bilety na każdy z warsztatów sprzedawane są indywidualnie. Możesz się zapisać na jeden, możesz na wszystkie. Ilość miejsc ograniczona!

INTROLIGATORSKIE 180,-
JAK ZROBIĆ ZINA? 170,-
RISO PLAKATÓWKI 170,-

Uwaga, w cenie warsztatów dodatkowo obiad w Klatce B!

Wybierz kategorię biletu, aby znaleźć warsztat, który Cię interesuje:

Warsztaty w Hadze (Holandia)

Potrzebujesz fakturę? Wyślij nam dane.

Zwroty? Przyjmujemy do 5 dni przed wydarzeniem. W przypadku rezygnacji na mniej niż 5 dni przed warsztatami przenosimy rezerwację na kolejny termin.

Bilet socjalny:

Nie chcemy, aby pieniądze były przeszkodą w zdobywaniu wiedzy. Jeśli z przyczyn finansowych nie możesz sobie pozwolić na kupno biletu za pełną cenę, napisz do nas (kontakt@oficynaperyferie.pl), a otrzymasz kod rabatowy na bilet socjalny.

Partner warsztatów:

Materiały na warsztaty pochodzą z linii papierów kreatywnych Europapier Polska Sp. z o.o.