Art Bookstore Map: Paryż

Art Bookstore Map: Paryż

Bonjour! To już czwarty wpis z serii Art Bookstore Map! Czas szybko leci w dobrym towarzystwie.

Tym razem mamy dla Was zestawienie fajnych księgarni w stolicy Francji. Michał osobiście sprawdził kilka miejsc, ponieważ całkiem niedawno reprezentował Oficynę na targach Paris Ass Bookfair – relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj KLIK. Jak zawsze wielkie podziękowania dla naszej instagramowej społeczności za zaangażowanie w sesję QA i podsyłanie nam wskazówek. Jesteście super!

Tradycyjnie, na końcu wpisu znajduje się mapa google, żeby łatwiej było chodzić od zina do zina. Au revoir!

1. Quintal atelier

13 Rue d’Eupatoria, 75020 Paryż

wnętrze księgarni Quintal atelier w Paryżu
Quintal atelier – wnętrze. Foto: Michał Chojecki

Pracownia Riso i kameralna księgarnia z publikacjami drukowanymi w tej technice. Piękna witryna, przemiły wystrój, znakomita selekcja printów – czyli wszystko co cenimy i lubimy! Nawiasem dodam, że dostępny na ich stronie wybór kolorów w riso wzbudził pomruki zazdrości w naszej pracowni.

Quintal jeździ często na różne targi i tam poznaje wystawców, z którymi wymieniają się pracami. Efekty tych barterów można znaleźć potem w ich księgarni. Same dobre nazwiska 🙂

2. Le Monte en l’Air

2 Rue de la Mare, 75020 Paryż

Księgarnia, w której znajdziecie duży i fajny wybór książek o sztuce, ale i niszowych komiksów i trochę zinów. Znajdują się tuż za rogiem od Quintal, wizyty warto połączyć i przeznaczyć na nie dobrą godzinkę.

Foto: @montenlair
foto: Michał Chojecki

3. Librairie sans titre

2 Rue Auguste Barbier, 75011 Paryż

Jedna z najfajniejszych księgarni, w jakich ostatnio byłem. Znakomita selekcja i bardzo bogaty katalog. Fajny klimat, który tworzą ludzie z zajawką i prawdziwą pasją. Warto wspomnieć, że ekipa z tej księgarni jest zaangażowana w organizację jednych z fajniejszych targów książki artystycznej: Accident(s) – Atypical Book Fair.

Foto: @librairiesanstitre
Foto: Michał Chojecki

4. Studio Fidele

4a Vla du Lavoir, 75010 Paryż

Niezależne wydawnictwo, studio riso oraz księgarnia. Pozycja obowiązkowa! Wspaniałe printy i komiksy, moją uwagę szczególnie przykuł cykl poświęcony kulturze Libanu i miastu Beirut. Naprawdę świetna kolekcja grafik.

Foto: @studio_fidele

5. La Reguliere

43 Rue Myrha, 75018 Paryż

Bardzo przyjemna księgarnio-kawiarnia.

Foto: La Reguliere

6. Libraire Volume

47 Rue Notre Dame de Nazareth, 75003 Paryż

Libraire Volume jest miejscem, w którym bardziej niż printów DIY, szukać można książek o sztuce, fotografii i architekturze. Niemniej jednak jest to miejsce, w którym można spędzić długie godziny, odkrywając nieznane zupełnie tytuły. Uwaga na kieszenie, można stracić oszczędności!

Mapa Google

https://goo.gl/maps/Fq8pLrCVab4Jz1a69