KSIĄŻKI ARTYSTYCZNE

Zapoznaj się z katalogiem naszych książek!

Wydajemy własnoręcznie wyprodukowane książki. Skupiamy się na autorskich projektach artystycznych.

006

JAK ZROBIĆ KSIĄŻKĘ?

MICHAŁ CHOJECKI

„Jak zrobić książkę” to pierwszy na rynku podręcznik samodzielnego wykonania własnej publikacji. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zrobieniu albumu, komiksu, tomiku poezji lub dziennika, to teraz już nie masz wymówki – to da się zrobić i dzięki tej książce dowiesz się krok po kroku jakie to proste!

 

Z czego składa się książka? Skąd wzięła się jej forma? Jak samodzielnie przygotować i wydrukować treści? Wreszcie jak uszyć i oprawić blok książki?

 

Ta publikacja to miks teorii i praktyki. Prawdziwa pigułka wiedzy sprawdzonej w działaniu – wynik kilku lat prowadzenia warsztatów introligatorskich, które w całej Polsce ukończyło już ponad 1500 osób! Tajniki obliczania formatu, układania stron czy doboru papieru podane są w lekkiej i pełnej humoru formie.

Jak Zrobić Książkę?

rok wydania

2017

DRUK

RISO

oprawa

szyto-klejona

okładka

twarda, żółte płótno z nadrukiem

ISBN

978-83-939116-7-7

kolor

3 – niebieski, różowy, żółty

papier

Munken Pure Rough 90 g/m2

objętość

104 stron

Nakład

286 egz

szycie

maszynowe

format

120/165 mm

005

INSTYTUT

GABRIEL ORŁOWSKI

Stojąc na twojej półce, ta książka na pozór nie będzie sie różnić od innych solidnych wydań w twardej oprawie. Ale jest w niej coś, czego nie ma w produkcjach przemysłowych. Materialność, niemal cielesność druku Riso zgrywają się tutaj z fabułą opowiedzianą przy pomocy prostych obrazów. Historia bazuje na kolażach i wywołanych przez nie asocjacjach.

Instytut, bliżej nie określony podmiot badawczy, prowadzi ekspedycję, w czasie której coś poszło nie do końca tak, jak powinno. Ale co dokładnie?

Do głowy przychodzą skojarzenia z odnalezionym dziennikiem podróży. Ksiażka jest zmysłowa i organiczna. Farba nieco rozmazuje się pod palcami, co potęguje specyficznyczny klimat narracji. Jeśli mogę coś zasugerować, to postaw Instytut koło ulubionych numerów National Geographic. Tam będzie mu najlepiej.

Gabriel Orłowski - Instytut

rok wydania

2017

DRUK

RISO

oprawa

szyto-klejona

okładka

twarda, płótno lniane z nadrukiem

ISBN

978-83-939116-8-4

kolor

4+4 CMYK + Różne pantony

papier

Munken Pure Rough 100 g/m2

objętość

80 stron

Nakład

170 egz

szycie

maszynowe

format

140/199 mm

004

HODOWANIE

SYLWIA WALCZOWSKA

Hodowanie Sylwii Walczowskiej to picturebook o specyficznym i w gruncie rzeczy nierozerwalnym związku człowieka z naturą. 80 stron intrygujących i nieoczywistych grafik, składających się w złożoną narrację.

Sama Walczowska o swojej książce pisze tak:

W Hodowaniu stawiam się na równi z wszelkim Żywym, występującym na planecie Ziemia. Jestem człowiekiem,  jestem częścią ekosystemu i przechodzę przez te same etapy rozwoju. Stanowię element rozbudowanej, wielokrotnie złożonej i zdaje się doskonałej koncepcji natury. Przyglądając się  jej z bliska, mogę lepiej poznać siebie. Z tej perspektywy, rośliny mają  nade mną przewagę, bez nich nie przetrwałabym.

Książka składa się z ilustracji, fotografii i kolaży, jest opowiadaniem o procesie życia roślin. Kiełkowanie, wzrastanie, dojrzewanie, owocowanie, rozmnażanie, przekwitanie, obumieranie, kiełkowanie, wzrastanie, dojrzewanie…

rok wydania

2017

DRUK

RISO

oprawa

szyto-klejona

okładka

miękka, 3 wersje kolorystyczne
nadruk z sita

ISBN

978-83-939116-2-2

kolor

1+1 czerń

papier

Munken Pure Rough 120 g/m2

objętość

80 stron

Nakład

100 egz

szycie

oficynowa niciarka Brehmer Polygraph 39 3/4

format

145/200 mm

003

S JAK SITODRUK

NATALIA ŁAJSZCZAK

Zin „S jak sitodruk” to krótka i treściwa instrukcja tego jak drukować metodą sitodruku. Zawiera podstawową wiedzę na temat techniki drukowania oraz narzędzi do tego potrzebnych. Wszystkie kroki rozpisane są w przejrzysty sposób, tak aby każdy mógł zrozumieć zasadę działania sitodruku i rozpocząć własną przygodę z drukowaniem.

Oprócz tego „S jak sitodruk” w prosty sposób pokazuje, jak niewielkim kosztem urządzić sobie własną DIY pracownię sita w domu. Prezentowana tu wiedza jest niezwykle przydatna dla każdego, szczególnie dla początkującego sitodrukarza.

Sam zin jest w całości wydrukowany metodą sitodrukową, obustronnie w formacie 100×70 cm. Z jednej strony znajduje się treść zina, na drugą nadrukowana jest grafika. Sprzedawany zin jest więc dwustronnym plakatem, który po odpowiednim złożeniu (bez szycia) przybiera format ośmiostronicowej książki (25×35 cm). Dzięki swojej budowie zina można składać i rozkładać do rozmiaru plakatu lub książki, jego struktura zależy od użytkownika.

rok wydania

2016

DRUK

SITODRUK

oprawa

składanie w formie posterzina

okładka

zintegrowana

ISBN

978-83-939116-3-9

kolor

2+1 // Różne warianty

papier

IQ color ivory 160g/m2
IQ color vanilla 160g/m2

objętość

8 stron

Nakład

1 wydanie: 80 egz
2 wydanie: 80 egz
3 wydanie: 300 egz

forma złożenia

poster zine czyli z po złożeniu zine, po rozłożeniu plakat

format

zine: 250/350 mm
plakat: 1000/700 mm

002

CO LICZY SIĘ NAPRAWDĘ

MICHAŁ CHOJECKI

Co liczy się naprawdę to książka będąca zbiorem opowiadań, narracji z autorskich filmów oraz dialogów zestawionych z różnorodnym materiałem ilustracyjnym.

Opowiada o wybranych wątkach z życia autora, takich jak podróże, dom i praca, wielokrotnie odnosząc się do pytania postawionego w tytule. Książka jest w całości drukowana, szyta i wykonana ręcznie.

rok wydania

2014

DRUK

SITODRUK

oprawa

szyto-klejona

okładka

twarda, szare płótno z nadrukiem

ISBN

978-83-939116-1-5

kolor

4+4 CMYK + Różne pantony

papier

olin rough creme 300 g/m2

objętość

130 stron

Nakład

100 egz

szycie

w części nakładu ręczne kolorowymi nićmi, w części maszynowe białą nicią

format

mm

001

A NEW MAP OF AFRICA
(from the latest authorities)

MICHAŁ CHOJECKI

Książka ta jest subiektywnym katalog skojarzeń i tropów związanych z Afryką. Marzenie o kontynencie zwizualizowane jako zbiór obrazów. Refleks mitów, newsów, stereotypów i geohistorycznych fascynacji w formie 30 luźnych ilustracji.

rok wydania

2014

DRUK

SITODRUK

oprawa

szyto-klejona

okładka

twarda, czarne płótno z tłoczeniem

ISBN

978-83-939116-0-8

kolor

1+1 CZERŃ

papier

olin rough creme 300 g/m2

objętość

64 strony

Nakład

30 egz

szycie

ręczne

format

mm