Ciekawsza strona druku – startujemy!

Ciekawsza strona druku – startujemy!

A zatem ruszamy z blogiem! Będziemy pisać o wszystkim, co wiąże się z ciekawą stroną druku – o rzemiośle, projektowaniu graficznym, self‑publishingu i wielu innych sferach związanych z książką artystyczną.

Chcemy, aby ten blog stał się polem, na którym będziemy mogli dzielić się z Wami naszą wiedzą. Spotykając Was na warsztatach widzimy, jak fajnie jest wymieniać się przydatnymi poradami i jak ważne jest rozmawiać o praktycznej stronie pracy grafika, domowego wydawcy, artysty czy ilustratora.


Ballada Wydawnictwo Wytwórnia

Dlatego weźmiemy na warsztat różne książki i będziemy pisać recenzje introligatorskie i edytorskie. Będziemy się zastanawiać: jak to jest zrobione? Będziemy dzielić się z Wami naszym warsztatem i opowiadać o praktycznej stronie realizacji różnych projektów.

Chcemy też na tym blogu mówić o takim codziennym, małym kolekcjonerstwie. O tych ciekawszych rodzajach druku, które lubimy zbierać i kolekcjonować. Będziemy pisać o grafice, ale też o filatelistyce i filumenistyce. O wszystkim, co jest drukowane i co jest piękne.

Oficyna przez ostatnie 3 lata zbudowała swoją markę jako pracownia książki artystycznej. Wiele uwagi poświęcimy dalszemu promowaniu tej wspaniałej dziedziny sztuki. Będziemy przybliżać Wam sylwetki autorów i wydawców, opowiemy o różnych zjawiskach, dziedzinach, ale też targach czy imprezach branżowych.

Obliczanie formatów
Obliczanie formatów OFICYNA PERYFERIE

Trzymając się praktyki działania takiej pracowni jak nasza, będziemy pisać o realiach prowadzenia małej firmy z branży artystycznej. Wiele osób o to pyta i my spróbujemy tutaj podzielić się coraz bogatszym doświadczeniem w dziedzinie organizacji pracy, form opodatkowania czy choćby zdrowych zasad przygotowania wycen za zlecenia.

Liczymy na Wasz współudział w kreowaniu tej strony jako miejsca wymiany myśli. Czekamy na Wasze komentarze, uwagi i pomysły. Mamy naprawdę wielką nadzieję, że ten blog będzie tętnił życiem!

Na koniec warto wspomnieć o kilku osobach, które przyczyniły się do tego, że ta strona powstała.

W pierwszej kolejności dziękuję Wojtkowi Obuchowiczowi (https://www.behance.net/neilan) za genialny projekt graficzny strony. To trzeba powiedzieć głośno – MEGA profesjonalna robota, wszystko dopięte na ostatni guzik, żadnej drogi na skróty.

Ekipa Oficyny
Ekipa Oficyny dziękuje za waszą pracę!

Dziękuję Patrycji Mic (http://www.flamasterstudio.pl/) za udział w pracach koncepcyjnych i stworzenie wizji funkcjonowania tej strony. Dużo naprawdę solidnej pracy, ponad setka maili i wiele tygodni dochodzenia do tej formy, którą dziś widzicie.

No i w końcu dziękuję Mikołajowi Szczepkowskiemu za heroiczną pracę nad programowaniem i wdrożeniem całej koncepcji w życie. Za fasadą strony, bloga i sklepu kryją się jego długie cztery miesiące pracy po godzinach oraz dosłownie miliony poprawek, które zniecierpliwiłyby największych stoików. Wielkie chapeau bas dla Mikołaja!