Ciekawsza strona druku – startujemy!

Ciekawsza strona druku – startujemy!

A zatem ruszamy z blogiem! Będziemy pisać o wszystkim, co wiąże się z ciekawą stroną druku – o rzemiośle, projektowaniu graficznym, self‑publishingu i wielu innych sferach związanych z książką artystyczną.

Chcemy, aby ten blog stał się polem, na którym będziemy mogli dzielić się z Wami naszą wiedzą. Spotykając Was na warsztatach widzimy, jak fajnie jest wymieniać się przydatnymi poradami i jak ważne jest rozmawiać o praktycznej stronie pracy grafika, domowego wydawcy, artysty czy ilustratora.


Ballada Wydawnictwo Wytwórnia

Dlatego weźmiemy na warsztat różne książki i będziemy pisać recenzje introligatorskie i edytorskie. Będziemy się zastanawiać: jak to jest zrobione? Będziemy dzielić się z Wami naszym warsztatem i opowiadać o praktycznej stronie realizacji różnych projektów.

Chcemy też na tym blogu mówić o takim codziennym, małym kolekcjonerstwie. O tych ciekawszych rodzajach druku, które lubimy zbierać i kolekcjonować. Będziemy pisać o grafice, ale też o filatelistyce i filumenistyce. O wszystkim, co jest drukowane i co jest piękne.

Oficyna przez ostatnie 3 lata zbudowała swoją markę jako pracownia książki artystycznej. Wiele uwagi poświęcimy dalszemu promowaniu tej wspaniałej dziedziny sztuki. Będziemy przybliżać Wam sylwetki autorów i wydawców, opowiemy o różnych zjawiskach, dziedzinach, ale też targach czy imprezach branżowych.

Obliczanie formatów
Obliczanie formatów OFICYNA PERYFERIE

Trzymając się praktyki działania takiej pracowni jak nasza, będziemy pisać o realiach prowadzenia małej firmy z branży artystycznej. Wiele osób o to pyta i my spróbujemy tutaj podzielić się coraz bogatszym doświadczeniem w dziedzinie organizacji pracy, form opodatkowania czy choćby zdrowych zasad przygotowania wycen za zlecenia.

Liczymy na Wasz współudział w kreowaniu tej strony jako miejsca wymiany myśli. Czekamy na Wasze komentarze, uwagi i pomysły. Mamy naprawdę wielką nadzieję, że ten blog będzie tętnił życiem!

Na koniec warto wspomnieć o kilku osobach, które przyczyniły się do tego, że ta strona powstała.

W pierwszej kolejności dziękuję Wojtkowi Obuchowiczowi (https://www.behance.net/neilan) za genialny projekt graficzny strony. To trzeba powiedzieć głośno – MEGA profesjonalna robota, wszystko dopięte na ostatni guzik, żadnej drogi na skróty.

Ekipa Oficyny
Ekipa Oficyny dziękuje za waszą pracę!

Dziękuję Patrycji Mic (http://www.flamasterstudio.pl/) za udział w pracach koncepcyjnych i stworzenie wizji funkcjonowania tej strony. Dużo naprawdę solidnej pracy, ponad setka maili i wiele tygodni dochodzenia do tej formy, którą dziś widzicie.

No i w końcu dziękuję Mikołajowi Szczepkowskiemu za heroiczną pracę nad programowaniem i wdrożeniem całej koncepcji w życie. Za fasadą strony, bloga i sklepu kryją się jego długie cztery miesiące pracy po godzinach oraz dosłownie miliony poprawek, które zniecierpliwiłyby największych stoików. Wielkie chapeau bas dla Mikołaja!

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

FreshMail.pl