Art Bookstore Map: Berlin

Hallo!

Cieszę się, że mogę Wam zaprezentować pierwszy wpis z serii Art Book Store Map! Z oczywistych powodów na początku wzięliśmy się za Berlin. 

Niektóre miejsca znam od dawna, inne zostały odkryte podczas internetowego researchu i natychmiast znalazły się na mojej TO DO LIST. Dostałam od dużo świetnych poleceń podczas instagramowego Q&A. Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! 

Osobiście najbardziej lubię Berlin wiosną, i gdy się tam wybiorę na pewno wzbogacę ten artykuł swoimi wrażeniami. Na końcu wpisu znajdziecie mapę Google, aby łatwiej było chodzić od zina do zina. 🙂

Nasz TOP 6 (miał być TOP 5 ale nie było to możliwe, po prostu)

1. Colorama Print

Drontheimer Str. 6, 13359 

Pracownia RISO i niezależne wydawnictwo. Specjalizują się w ilustracji, drukują komiksy, ziny i książki. Regularnie organizują staże i stypendia, dbając o równość społeczną. Założycielką Coloramy jest świetna Johanna Maierski, z którą kilka lat temu zrobiliśmy fajny wywiad [ Klik ]

foto: @oficynaperyferie

2. Schikkimikki_zinelibrary

Stuttgarter Str. 60, 12059 

Małe, niezależne miejsce skupione tylko na zinach. I za to je uwielbiamy! Od czasu do czasu organizują Hungry Eyes Zinefest.

UWAGA! z wyprzedzeniem trzeba umówić wizytę przez DM na Instagramie!

foto: @schikkimikki_zinelibrary

3. Zabriskie – bookstore for culture and nature

Reichenberger Str. 150, 10999 

To miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie i serio nie mogę się doczekać, aż wybiorę się tam osobiście (obawiam się, że wydam wtedy wszystkie swoje pieniądze). Znajdziecie tam wydawnictwa związane z eko-krytyką i historią naturalną. W ofercie są książki, ziny, printy, a także kasety i winyle. 

foto: @zabriskiebuchladen

4. a.p.

Lindower Str. 20, 13347 

Bardzo fajna miejscówka w dzielnicy Wedding, ujęła mnie tym, jak zaprojektowana jest przestrzeń i wielkimi, wygodnymi kanapami. 

foto: @a.p.berlin

foto: @a.p.berlin

5. einBuch.haus

Florastraße 61, 13187 

Miejsce specjalizujące się w książce artystycznej. Organizują regularne eventy/wystawy poświęcone konkretnym publikacjom. Uwielbiam pomysł stworzenia przestrzeni galeryjnej wokół publikacji książkowych!

foto: @einbuch.haus

6. She said

Kottbusser Damm 79, 10967 

Kultowa księgarnia, w której znajdziecie imponujący wybór literatury feministycznej i queerowej. Poza tym wyróżnia się bardzo ładnym, nowoczesnym wystrojem wnętrza. 

foto: @shesaidbooks

Zajrzyjcie również do:

Buchhandlung Walther König

Invalidenstraße 50-51, 10557

Znana i lubiana księgarnia przy Wyspie Muzeów, można powiedzieć, że klasyk. Nie znajdziecie w tym miejscu DIY printów, ale zakwalifikowało się do zestawienia z powodu ogromnego wyboru książek o sztuce. 

Lady liberty library

Veteranenstrasse 21, 10119

Miejsce powiązane z wydawnictwem Lady Liberty Press, założonym przez artystkę Ninę Prader. Międzynarodowa czytelnia zinów, także centrum działalności lokalnej. Trzeba wcześniej umówić wizytę przez DM na messengerze!

Renate comics / Comicbibliothek Renate

Tucholskystraße 32, 10117 

Sklep i biblioteka skupiająca się na komiksach, ale znajdziecie też wybór zinów. 

Do you read me?

Auguststrasse 28 10117

Znajdziecie tu szeroki wybór czasopism i magazynów z całego świata. 

Pro qm

Almstadtstraße 48, 10119

Obowiązkowa pozycja dla osób zainteresowanych architekturą! 

Neurotitan Shop & Gallery

Rosenthaler Str. 39, 10178

Księgarnia, lecz przede wszystkim galeria, prezentująca prace artystów zajmujących się ilustracją, komiksem, street artem. 

Bibliothek am Luisenbad

Badstraße 39, 13357 

Biblioteka miejska dzielnicy Wedding, z ogólnodostępną czytelnią, w której znajdziecie duży wybór powieści graficznych i komiksów. 

Ocelot, not just another bookstore

Brunnenstraße 181, 10119 

Bildband Berlin

Immanuelkirchstraße 33, 10405 

Barbara Wien

Schöneberger Ufer 65, 10785 

Modern graphics

Oranienstraße 22, 10999 

Sheakspeare and Sons

Warschauer Str. 74, 10243

Mapa Google

https://goo.gl/maps/WH6LdNuzG8whbwhq9