JAK ZROBIĆ ZINA?

Uwielbiamy ziny! Nie ma prostszej i lepszej formy na własną publikację!

„Jak zro­bić zina?” to warsztaty dla każ­de­go, kto chce odkryć radość robienia zinów lub ma ochotę stworzyć własną małą publikację, ale nie wie jak się do tego za­brać.

CO TO JEST ZINE?

Zine – słowo pochodzące od angielskiego magazine. Jest to mała, prosta forma publikacyjna, często wydawana, drukowana i wykonywana własnym sumtem.

Ziny są doskonałym narzędziemy ekspresji dla wszelkiego rodzaju artystów: poetów, fotografów, ilustratorów – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Przez lata ziny były kojarzone z subkulturami i mniejszościami społecznymi. Dziś weszły do kanonu kultury jako synonim niezależnego wydawnictwa.

 

Na naszych zajęciach przekonasz się, że ziny są prawdziwie demokratyczną formą i dowiesz się, jak wykonać nakład własnej publikacji w duchu DIY – zrób to sam.

Co bedziemy robić na warsztatach?

Teoria: budowa i forma

Poznasz różnorodne formy zinów, dowiesz się jak są zbudowane i jak drukowane.

Praktyka: wykonanie i druk

Wykonasz samodzielnie swojego zina w całości bez użycia komputera. Zrobisz makietę i impozycję, a na koniec wydrukujesz nakład na naszym xero.

Kolekcja!

Zwyczajem naszych warsztatów jest, że po wydrukowaniu nakładu uczestnicy wymieniają się swoimi zinami. Dzięki temu wychodzisz z kolekcją 12 różnych zinów!

Biblioteka

Przyniesiemy całe pudło różnych zinów i książek. Zobaczysz najróżniejsze przykłady, czym może być zine.

DLA KOGO?

Dla każdego, kto ma w sobie pierwiatek kreatywności:

  • GRAFICY i PROJEKTANCI
  • AKTYWIŚCI i DZIAŁACZE
  • RYSOWNICY
  • FOTOGRAFOWIE

Warsztaty przeznaczone są dla każdego niezależnie od stopnia wprawy manualnej.


PRZEBIEG WARSZTATÓW

Zajęcia trwają cały dzień, 10-19.

Rozpoczynamy wykładem i wprowadzeniem teoretycznym: rodzaje publikacji, wpływ technik druku, historia zinów.

Następnie przechodzimy do zagadnień technicznych: jak zbudować zina, jak zrobić makietę, jak zrobić impozycję, jak przygotować do druku, jaki papier wybrać?


W końcu przechodzimy do działania. Każdy z uczestników przygotowuje czysto manualnie swój projekt z materiałów przyniesionych przez siebie lub przygotowanych przez nas.

Ostatnim etapem jest druk nakładu, złożenie i zszycie – samodzielnie lub w zespołach, w zależnie od przyjętego przez uczestników modelu pracy.

WYKŁADOWCY

Marta Tomiak – ilustratorka i graficzka, absolwentka UAP w Poznaniu, pracuje w Oficynie Peryferie, gdzie odpowiada za dział „Manufaktura” 🙂 Lubi dzielić się widzą i ma smykałkę introligatorską, której nie zawaha się użyć!

Michał Chojecki – artysta wizualny, autor książek i projektów artystycznych. Założyciel Oficyny Peryferie, pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

KIEDY I GDZIE?

Uwaga, wszystkie warsztaty tymczasowo zawieszone!

Potrzebujesz fakturę? Wyślij nam dane. kontakt@oficynaperyferie.pl

Zwroty? Przyjmujemy do 5 dni przed wydarzeniem. W przypadku rezygnacji na mniej niż 5 dni przed warsztatami przenosimy rezerwację na kolejny termin.

Bilet socjalny! Nie chcemy, aby pieniądze były przeszkodą w zdobywaniu wiedzy. Jeśli z przyczyn finansowych nie możesz sobie pozwolić na kupno biletu za pełną cenę, napisz do nas (kontakt@oficynaperyferie.pl), a otrzymasz kod rabatowy na bilet socjalny.

Gwarancja satysfakcji. Na blisko 2000 osób, które ukończyły nasze różne warsztaty nie było jeszcze przypadku, aby ktoś był rozczarowany. Jeśli jednak nie spełnimy Twoich oczekiwań i uznasz, że warsztaty były nie warte swojej ceny, zwrócimy Ci 100% kwoty biletu.