TECZKA INTROLIGATORSKA

Wykonanie teczki introligatorskiej to idealny sposób, aby w ramach dobrej zabawy stworzyć piękny, unikalny i praktyczny przedmiot codziennego użytku.

Zapraszamy Cię na warsztaty, w czasie których nauczysz się jak samodzielnie wykonać teczkę przy użyciu płótna, oklein i prostych narzędzi introligatorskich.

CO ROBIMY NA WARSZTATACH?

Na warsztatach stworzysz profesjonalną teczkę, jakiej nie nie da się kupić w żadnym sklepie. Aby ją wykonać, poznasz rzemieślnicze sposoby pracy z papierem, łączenia elementów, sztukę klejenia.

Pokażemy Ci jak zrobić:

Płócienne łączenia – zapewniają wytrzymałość, elastyczność i profesjonalny, introligatorski sznyt.

Jak zastosować kolorowe okleiny – drukowane na Riso i projektowane przez nas różnorodne wzory nadadzą unikalny charakter każdej pracy.

Jak dodać zawiasy, narożniki, tasiemki – dodatki, które czynią teczki wyjątkowe.


Przykładowa teczka

SKĄD POMYSŁ?

Początkowo teczki zaczęliśmy tworzyć na warsztatach z marblingu jako praktyczne zastosowanie dla papierów produkowanych w ramach marmurkowania.

Okazało się to na tyle dobrą zabawą, że postanowiliśmy zorganizować samodzielne warsztaty teczkowe!

Inna sprawa, że chcieliśmy zorganizować prostsze i spokojniejsze warsztaty na jeden wieczór (wszystkie inne warsztaty trwają min. jeden dzień).


Struktura teczki

Jakie są nasze teczki?

TRWAŁA

To nie masowa produkcja, każdy element konstrukcji jest przemyślany. Teczka przetrwa niejeden potop, a poza tym w razie czego… będziesz wiedzieć jak ją naprawić! 🙂

ELEGANCKA

Rzemieślnicze metody połączone ze szlachetnymi materiałami 🙂

UNIKALNA

Dzięki dużemu wyborowi materiałów i wzorów łatwo dostosujesz ją do swojego stylu

POJEMNA

Konstrukcja teczki pozwala jej „rosnąć” wraz ze stosem dokumentów, które do niej chowasz 🙂

DLA KOGO?

Warsztaty dedykowane są wszystkim, którzy uwielbiają kreatywną zabawę, prace ręczne i mają ochotę stworzyć coś praktycznego :

  • PLASTYCY, GRAFICY, MALARZE, PROJEKTANCI
  • KREATYWNE DUSZE
  • MIŁOŚNICY RZEMIOSŁA
  • ABSOLWENCI WARSZTATÓW INTROLIGATORSKICH

Warsztaty przeznaczone są dla każdego niezależnie od stopnia wprawy manualnej.

Marbling - Oficyna Peryferie
Zdjęcia teczek z warsztatów marblingowych, 
MARBLING

PRZEBIEG WARSZTATÓW

Zajęcia trwają ok. 4 godzin i zaczynają się o 17:00

Zaczynamy wstępem teoretycznym, w czasie którego pokażemy na żywo krok po kroku wszystkie etapy przygotowania teczki.
Następnie każdy we własnym tempie wykona swoją pracę. W każdej chwili skorzystać można z pomocy instruktora i uzyskać odpowiedzi na kluczowe pytania.

Marbling - Oficyna Peryferie
Gotowa teczka z marmurkową okleiną

WYKŁADOWCY

Marta Tomiak – ilustratorka i graficzka, absolwentka UAP w Poznaniu, pracuje w Oficynie Peryferie, gdzie odpowiada za dział „Manufaktura” 🙂 Lubi dzielić się widzą i ma smykałkę introligatorską, której nie zawaha się użyć!

KIEDY I GDZIE?

Uwaga, wszystkie warsztaty tymczasowo zawieszone!

Potrzebujesz fakturę? Wyślij nam dane. kontakt@oficynaperyferie.pl

Zwroty? Przyjmujemy do 5 dni przed wydarzeniem. W przypadku rezygnacji na mniej niż 5 dni przed warsztatami przenosimy rezerwację na kolejny termin.

Bilet socjalny! Nie chcemy, aby pieniądze były przeszkodą w zdobywaniu wiedzy. Jeśli z przyczyn finansowych nie możesz sobie pozwolić na kupno biletu za pełną cenę, napisz do nas (kontakt@oficynaperyferie.pl), a otrzymasz kod rabatowy na bilet socjalny.

Gwarancja satysfakcji. Na blisko 2000 osób, które ukończyły nasze różne warsztaty nie było jeszcze przypadku, aby ktoś był rozczarowany. Jeśli jednak nie spełnimy Twoich oczekiwań i uznasz, że warsztaty były nie warte swojej ceny, zwrócimy Ci 100% kwoty biletu.