JAK WYDAĆ U NAS KSIĄŻKĘ

Zapraszamy do współpracy

Jesteś autorką lub autorem książek artystycznych? Pracujesz nad interesującym projektem i szukasz wydawcy? Chętnie zapoznamy się z Twoim projektem. Jednak zanim do nas napiszesz, zapoznaj się z kilkoma informacjami.

Pracujemy z artystami wizualnymi, a więc interesują nas w pierwszej kolejności książki opierające się na ilustracji, rysunku, kolażach i innych formach komunikacji obrazem!

Pracujemy seriami wydawniczymi

Od jakiegoś czasu pracujemy głównie seriami wydawniczymi – dla grafiki jest to seria PosteRiso, dla publikacji projekt małych zinów. Wybrane osoby zapraszamy do rozpoczęcia pracy nad większymi publikacjami.

Można powiedzieć, że działamy w trybie galeryjnym i wyszukujemy artystów z którymi chcemy współpracować.

Jeśli czujesz się ok w którymś z naszych formatów wydawniczych, możesz przysłać nam swoje zgłoszenie.

Od małego projektu do dużego

Współpracę zaczynamy zazwyczaj od małych projektów lub warsztatów. Nasza relacja z artystami oparta jest na dobrej relacji koleżeńsko-zawodowej. Pracę nad projektem traktujemy jako inwestycję w artystyczną przyjaźń.

We wszystkie projekty angażujemy nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim nasz czas i emocje. Dlatego chcemy wydawać projekty, w które wierzymy i których twórcy nie są nam obojętni.

Gabriel Orłowski - Instytut

Instytut Gabriel Orłowski

Prosimy o zapoznanie się ze specyfiką i charakterem działalności Oficyny Peryferie.

To ważne, gdyż Oficyna jest specyficznym wydawnictwem. Pracujemy jako manufaktura, wydajemy książki artystyczne i działamy na peryferiach rynku wydawniczego. Zapoznaj się z naszymi ideami i programem!

Do propozycji prosimy o dołączenie listu motywacyjnego.

Istotne jest zawarcie następujących informacji: jakie są twoje plany i cele, czego oczekujesz od wydawcy, jak wygląda Twoja wizja książki?

Biblioteka Artbooków